O nás

RowSport.cz. Základní myšlenkou je dostat sportu-chtivou veřejnost do přírody  a ukázat, že sportovat je lepší vždy na čerstvém vzduchu než zavřený v místnosti, jak je tomu často v dnešní době sportu ve fitku. Seznámíte se s novými lidmi, objevíte nová lokality a třeba se i něco nového naučíte nebo si prostě jen užijete výlet a nová místa, to už záleží na Vás. V kostce by se dal RowSport popsat jako venkovní fitnesscentrum. Už taky nevíte, proč pořád cvičíte uvnitř?

O nás

Ahoj, jsme dva mladí muží – Honza a Dani. Na začátku všecho stojí naše společná vášeň pro sport.
Poprvé jsme se spolu setkali jako malí kluci, když nás naše maminky přihlásily na veslování do loděnice Bohemians. Tam jsme spolu rostli, sportovně vyzrávali a objevovali další sportovní odvětví a zamilovávali se do dalších a dalších sportů. Poté jsme vyrostli – Dani míň, Honza hodně (hlavně do šířky.. :D) – a začali jsme podléhat nápadu, že se budeme snažit veslování, náš milovaný, ale zároveň pro normálního smrtelníka nepřístupný sport, přiblížit veřejnosti. Nadšeni touto myšlenkou jsme v roce 2010 založili projekt AmaterskeVeslovani.cz.
V rámci něj jsme postupně učili lidi veslovat, pokávali jsme nové a nové zajímavé lidi, vymýšleli další a další akce, účastnili se s novými nadšenými veslaři nejrůznějších regat včetně mistrovských.

Naší ideou je přiblížit Vám velké množství sportů, které máme rádi. Většinou se jedná zejména o klasické sporty, které Vám však chceme podat jinou formou než jste zvyklí. Chceme Vám ukázat nové cesty, chceme Vám na ně ukazat jiné pohledy. Zároveň Vás chceme vzít do míst, kam byste třeba sami nevyrazili a nebo by Vás ani nenapadla. Zároveň si přejeme být jakýmisi bojovníky s nudou, abyste měli jistotu, že když se podíváte na naše stránky, tak vždy najdete něco co Vás nadchne a zabaví ve chvilkách volna. Chceme být nápomocní při poznávání tajů těchto sportů, zdokonalování se v nich a radosti z nich. Jak jste zvyklí již z Amaterského veslování, náš přístup je velmi kamarádský a v podstatě na tom celé naše sportování stojí a padá, protože pouze když se člověk cítí dobře, cítí jako mezi přáteli, tak si může veškeré zážitky opravdu užít.
Těšíme se, až se u některého sportu setkáme.


Danovýma očima: S Honzou sportuji od nějakých 15 let, kdy jsem začal veslovat. Tak spíše k tomu na co se zaměřuje, ať víte, co čekat. I přes to, že má na rozdíl ode mě opravdu velkou sílu, je při každém sportu velmi zaměřen na techniku, snad kromě běžek, kde se prostě rád sveze, takže při sportování s ním se rozhodně nejedná jen o tupou dřinu. Krom velké dřiny se na cyklo výletě rád zastaví i na dobré jídlo, ale to snad každý cyklista. Pokud se s ním dostanete k nějakému sportování, připravte se tedy krom fyzického pohybu i na zapojení přemýšlení, jak který pohyb udělat.
 Honzovýma očima: Má přítelkyně Kristýna mi vždy říká, jestli jdu opět na rande se svým klukem Danem. Dá se říct, že tohle tvrzení asi nejlépe vystihuje náš vztah. Dan je sice dost roztržitý, většinu věcí si nepamatuje a musím mu vše říkat tisíckrát, ale i tak je to často velká legrace. Obvykle ho dokážu přemluvit k čemukoliv, i když se mu původně nechtělo. Dost často se taky hecujeme k lepším výkonům a tím se posouváme dále – občas teda i k úrazům. Dále určitě nesmím opomenout jeho až labužnickou touhu objevovat nové druhy „divných pití“.