O nás

               Ahoj, jmenujeme se Dan a Honza a těší nás váš zájem o veslování. Veslování se věnujeme už pěknou řádku let – závodně již od dětství, trenérsky od roku 2010, kdy jsme také začali s tímto projektem. Hlavní idea Rowsport je přiblížit veslování široké veřejnosti. V České republice bylo veslování až do začátku našeho projektu čistě závodní a špatně přístupné veřejnosti, což nám přišlo jako škoda. Pokud se vám veslování líbí a chtěli byste se ho naučit, jste u nás správně! Trénujeme veslování jak s úplnými začátečníky (pro ně jsou kurzy především), tak i se zkušenějšími sportovci. Také je u nás možné se příjemně projet na lodi třeba i se svými kamarády. Dále s námi poznáte velkou skupinu lidí, která nám společně pomáhá vytvořit super kolektiv. Veslování a sportování se ve skupině stává více motivující, ale především zábavnější. To si pak jeden ani nevšimne, že ruku v ruce se získáváním veslařských dovedností se zvyšuje i jeho fyzická kondice.

               Strach z přehnané náročnosti rozhodně mít nemusíte. Snažíme se každému individuálně vyjít vstříc nejen v obtížnosti, ale i v čase tréninku – proto před rezervačním formulářem preferujeme osobní domluvu. Je pro nás snazší poskládat posádky z lidí tak, aby se všichni dobře svezli a všichni z tréninku odcházeli spokojení. Začátečníci se vše naučí krůček po krůčku. Na úplný začátek vašich lekcí zařazujeme výuku techniky, která probíhá v lodi a není fyzicky náročná. Zároveň nehrozí žádné převrhnutí!! Vaše bezpečnost je pro nás na prvním místě. A ačkoliv se jedná o vodní sport, vody se bát nemusíte. Na rozdíl od kanoistiky se zde vody prakticky nedotknete!  Vzhledem k tomu, že lodě jsou vícemístné, není problém dorazit i se svými kamarády.

               U nás se v létě setkáte s tréninky přímo v loděnici na vodě, v zimě pak můžete veslovat na veslařském bazénu nebo na trenažérech. Všechny tréninky vycházejí z klasické veslařské přípravy. Veslování je komplexní sport a nemusí být čistě jen o jízdě na lodi. Je pro nás důležité rozvíjet vytrvalost, sílu, šikovnost… V zimě proto trénink doplňujeme o soustředění na běžkách, neboť se jedná o nedílnou součást zimní veslařské přípravy. Že na běžkách neumíte? Nevadí, naučíme vás to také. Máme v tom z trenérské praxe dlouholeté zkušenosti.

              Během roku pořádáme také nespočet veslařských soustředění a výletů. Všechny akce můžete najít v našem kalendáři akcí zde na webu. Tato soustředění vám pomohou naučit se vše rychleji a zároveň si užijete příjemný pobyt s dobrou partou lidí.

               Ještě váháte? Tak nebojte, zavolejte a klidně se ptejte na vše, co vás zajímá. Také se můžete podívat na fotky na našem Instagramu, Facebooku nebo Rajčeti.

Náš celý tým se na projížďku s vámi těší!